2020 рік – Міжнародний рік охорони здоров’я рослин

 

Організацією Об’єднаних Націй поточний 2020 рік оголошено роком охорони здоров’я рослин, головним гаслом якого стало «Захистимо рослину – збережемо життя».

    Метою заходу є привернення уваги людей до необхідності збереження здоров’я рослинного світу, який є основним джерелом життя на планеті Земля.

    Складно в повній мірі визначити значення рослини у життєвих процесах нашої планети. Проте, не складно зрозуміти їх життєво важливу складову біологічного різноманіття світу.

     Рослина є одним із найголовніших ресурсів, що має велике екологічне, економічне та культурне значення для людства. Вони слугують джерелом для виготовлення продуктів харчування, кормів, тканин, будівельних матеріалів, палива, разом з тим, забезпечують виробництво кисню, формування та захист грунтів і водних ресурсів.

24 липня 2020 року фахівці ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» приймали участь в розповсюдженні наочної інформації з метою попередження занесення шкідників та хвороб рослин на території області. 

     В умовах глобалізації, посилення та лібералізації світової торгівлі, значного розвитку туризму, об’єктивно виникає загроза здоров’ю рослинного ресурсу країни, а отже виникає гостра необхідність його збереження та захисту.

Основні гасла Міжнародного року здоров’я – 2020

  • Зберігайте рослини здоровими для попередження голоду та досягнення цілей ООН щодо сталого розвитку;
  • Будьте обережні, коли під час подорожі берете рослини або рослинні продукти і завжди забезпечуйте їх відповідність фітосанітарним вимогам;
  • Зробіть безпечною торгівлю рослинами та рослинними продуктами, дотримуючись міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів МКЗР та ФАО;
  • Зберігайте рослини здоровими, захищаючи навколишнє середовище;
  • Інвестуйте у розвиток  можливостей організацій захисту рослин, наукові дослідження та просвітницьку роботу;
  • Посильте системи моніторингу та раннього попередження для забезпечення захисту рослин та здоров’я рослин.