IMG-1b11e0e7e7d5aed38471df830d64e84b-V

Відділ фітосанітарного аналізу є структурним підрозділом Державної установи «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія». Створений 29.12.12 р. в результаті реорганізації Житомирської обласної карантинної лабораторії, що розпочала свою роботу ще в 2005 році.

Завідувач відділу  Павлущенко Леся Олександрівна.

Штат фітосанітарного аналізу нараховує 10 спеціалістів, що мають вищу агрономічну та біологічну освіту. Фахівці  проходять стажування у відповідних відділах інших лабораторій країни за своїми спеціалізаціями, беруть участь у міжлабораторних порівняннях,  курсах  підвищення кваліфікації на базі  Львівського національного аграрного університету та Національного Університету Біоресурсів і Природокористування України.

На даний час відділ фітосанітарного аналізу акредитовано на проведення фітосанітарної експертизи  (ентомологічна, мікологічна, бактеріологічна, фітогельмінтологічна, гербологічна) продуктів рослинного походження та інших об’єктів регулювання у сфері карантину рослин згідно ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».  У відділі проводиться експертиза  об’єктів регулювання, що імпортуються, експортуються, реекспортуються, перевозяться в межах України або транзитом територією України.

Крім   цього відділ бере участь у  контрольних  обстеженнях  та аналізі їх результатів: підприємств закритого ґрунту; плодових та декоративних насаджень; багаторічних насаджень; посівів с/гкультур; ґрунту; складів зберігання імпортних та вітчизняних продуктів; феромонних пасток.

Відділ забезпечений національними, регіональними, міжнародними стандартами, директивами, затвердженими методичними указівками, що відповідним чином пройшли оцінювання придатності.