Фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання в  ДУ «Житомирська обласна  фітосанітарна  лабораторія» проводиться відповідно до міжнародних стандартів ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій», інструкцій, методик  з метою виявлення та/або ідентифікації шкідливих організмів  за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи.

Фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання включає:

  • здійснення аналізу фітосанітарного стану об’єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
  • визначення видів шкідливих організмів, їхнього стану, стадії розвитку, кількості;
  • формування зразка-документа (за наявності).

Фітосанітарна експертиза (аналізи) в лабораторії здійснюється фахівцями відділу фітосанітарного аналізу, що акредитована  на  6 видів аналізів:

  • ентомологічний
  • мікологічний
  • бактеріологічний
  • вірусологічний
  • гельмінтологічний
  • гербологічний.

Ентомологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших шкідливих комах і кліщів ( з урахуванням кількості живих та мертвих особин )  в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення ентомологічної експертизи згідно  ДСТУ 3355-96

Мікологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників грибкових захворювань в об’єктах регулювання  з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди в наслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення мікологічної експертизи згідно ДСТУ 4180-2003

Бактеріологічна експертиза –методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників бактеріальних захворювань в об’єктах регулювання  з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення бактеріологічної експертизи згідно  ДСТУ 4709:2006 та ПЛР методу

 

Вірусологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників вірусних захворювань в об’єктах регулювання  з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення вірусологічної  експертизи згідно Імуноферментного методу (ELISA)

Фітогельмінтологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших видів фітопаразитичних нематод в об’єктах регулювання  з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення фітогельмінтологічної  експертизи згідно ДСТУ 7406:2013

Гербологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах засміченості регульованими та іншими видами бур’янів в об’єктах регулювання  з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.

Проведення гербологічного  експертизи  згідно  ДСТУ 4009-2001