Чому важливо проводити лабораторні дослідження перед закладанням зерна на зберігання?

Ми завжди бажаємо аграріям гарного вражаю, але однією з основних складових вдалого року для сільгоспвиробників є якісне збереження вже отриманого врожаю.

Своєчасний і якісний аналіз зерна є запорукою збереження врожаю та досягнення високих майбутніх економічних результатів.

Лабораторне дослідження зерна перед закладкою на зберігання є критичним етапом, що дозволяє оцінити його якість та програму оптимальних умов зберігання. Це гарантує збереження врожаю, мінімізацію втрат та забезпечення високої якості майбутньої продукції.

Якість та тривалість зберігання зерна в основному залежить від таких показників:

  • вологість –  один із ключових показників при зберіганні зерна; чим вища вологість, тим інтенсивніше протікають біохімічні процеси, які можуть призвести до самозігрівання та псування зерна. Оптимальна вологість при зберіганні зерна залежить від виду культури та температури зберігання;
  • засміченість –  наявність сторонніх домішок (земля, солома, бур’яни) сприяє розвитку шкідників та мікроорганізмів, що негативно впливає на якість зерна;
  • зараженість шкідниками та хворобами –  наявність шкідників (жуків, кліщів) та хвороб (грибів) призводить до зниження якості зерна і його втрат.

Використання даних лабораторних досліджень дозволить аграріям збільшити прибуток за рахунок збереження якості зерна та мінімізації витрат, забезпечити безпеку продукції,  виключити ризик потрапляння шкідливих речовин у харчовий ланцюг, підвищити репутацію.

Наші контакти: ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія»

м. Житомир, вул. Київське шосе, 131,   8 – поверх,

 тел.: (096) 455-03-50 e-mail: ztzrazok@ukr.net 

 Для зручності та економії вашого часу зразки можна відправити по Новій пошті.