Небезпечні шкідники плодового саду та заходи боротьби з ними
У наших садах вирощують найбільш поширені плодові дерева – яблуні, груші, сливи, вишні, шовковиці, абрикоси їх може уражати цілий комплекс шкідників, чисельність і шкодочинність яких залежить і від сортового складу, і від віку плодових дерев.
Молодим деревам великої шкоди завдають: попелиці, кліщі, яблуневий квіткоїд, а також регульований некарантинний шкідливий організм – Каліфорнійська щитівка. В кінці квітня личинки перетворюються в дорослих самок, що народжують личинок – мандрівниць. Розвивається в двох поколіннях, щитівка висмоктує сік із стовбурів, гілок, листя і плодів. На пошкоджених ділянках кора розтріскується, на плодах утворюються червоні плями.



Заходи боротьби: дотримання заходів які перешкоджають поширенню шкідника, очищення стовбурів і скелетних гілок від відмерлої кори, обрізання сухих і пошкоджених гілок, та спалювання їх. Обробіток проводити дозволеними інсектицидами
У нашій зоні поширений небезпечний багатоїдний карантинний шкідник –Американський білий метелик гусениці якого знищує все на своєму шляху. Пошкоджує понад 300 видів трав’янистих, кущових та деревних рослин. Породи, яким віддає перевагу, — шовковиця, клен ясенелистий, волоський горіх, плодові дерева: яблуня, груша, слива, айва, черешня. Гусениці повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Активні вночі і на світанку, вдень ховаються під листям. За літо дають два покоління в червні і в серпні. Шість – вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.



Поширюється АБМ транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів (на пакувальному матеріалі).
Середня швидкість розповсюдження в країні становить 30—40 км на рік.
Заходи боротьби полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць АБМ. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких в наступному році. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. Для знищення вогнищ АБМ обробляють плодові сади інсектицидами дозволеними в Україні, у зоні поширення шкідника, особливо в населених пунктах, рекомендується застосування біологічних препаратів.