Фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання в ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» проводиться відповідно до міжнародних стандартів ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій», інструкцій, методик з метою виявлення та/або ідентифікації шкідливих організмів за вибором власника вантажу або уповноваженої ним особи.
Фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання включає:
- здійснення аналізу фітосанітарного стану об’єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
- визначення видів шкідливих організмів, їхнього стану, стадії розвитку, кількості;
- формування зразка-документа (за наявності).
Фітосанітарна експертиза (аналізи) в лабораторії здійснюється фахівцями відділу фітосанітарного аналізу, що акредитована на 6 видів аналізів:
- ентомологічний
- мікологічний
- бактеріологічний
- вірусологічний
- гельмінтологічний
- гербологічний.
Ентомологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших шкідливих комах і кліщів ( з урахуванням кількості живих та мертвих особин ) в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення ентомологічної експертизи згідно ДСТУ 3355-96
Мікологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників грибкових захворювань в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди в наслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення мікологічної експертизи згідно ДСТУ 4180-2003
Бактеріологічна експертиза –методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників бактеріальних захворювань в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення бактеріологічної експертизи згідно ДСТУ 4709:2006 та ПЛР методу
Вірусологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших збудників вірусних захворювань в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення вірусологічної експертизи згідно Імуноферментного методу (ELISA)
Фітогельмінтологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах регульованих та інших видів фітопаразитичних нематод в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення фітогельмінтологічної експертизи згідно ДСТУ 7406:2013
Гербологічна експертиза – методи виявлення та визначення у лабораторних умовах засміченості регульованими та іншими видами бур’янів в об’єктах регулювання з метою запобігання або обмеження будь-якої шкоди внаслідок занесення або поширення шкідливих організмів на території України.
Проведення гербологічного експертизи згідно ДСТУ 4009-2001