Для сільгоспвиробників а також огородників нині розпочалася чи не найвідповідальніша пора – придбання насіння. І щоб вибір насіння був легким, а його результати тішили, треба знати та дотримуватися порад.
- Ретельно вибираємо сорти. Поперше, потрібно звернути увагу на урожайність, лежкість (час зберігання, упродовж якого насіння не втрачає своїх властивостей) та витривалість (комплексна стійкість до хвороб та шкідників) насіння. Звісно, високоврожайні сорти на практиці не завжди дають гарний урожай і проблема не у насінні. Вони потребують умов. Натомість звичайне насіння невибагливе, і через це в результаті може бути більш продуктивним.
- Сорти чи гібриди. Подруге, якщо хочете зібрати лише плоди, доцільніше буде придати гібридне насіння з маркуванням F1. Якщо ж плануєте заготувати насіння про запас – купуйте звичайні сорти. При цьому слід пам`ятати, що гібридні сорти за умов правильного вирощування забезпечують стабільну врожайність; інтенсивний розвиток; стійкість до хвороб, несприятливих умов; однорідність плодів, яскраве забарвлення; високі смакові властивості. Але збирати насіння з гібридів немає сенсу – його або взагалі немає, або дуже поганої якості.
- Рослини підбирати потрібно відповідно до зони вирощування. Тоді вони регулярно плодоноситимуть, а плоди будуть якіснішими та здоровішими на вигляд.
- Використовувати краще оброблене насіння. Тоді воно краще переживе несприятливі умови.
- При покупці насіння потрібно звертати увагу на маркування та термін зберігання. Тому аби придбати якісне насіння, не купуйте його будь-де та попросіть у продавця сертифікат якості.
Якщо у вас виникли сумніви щодо неякісного насіння то звертайтеся до державної установи «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» для більш детального визначення посівних якостей насіння.